Geslaagd dictee in bibliotheek Terneuzen

Gepubliceerd op: 28 april 2026 10:50

Winnaars Zeeuws-Vlaams dictee der Nederlandse taal 2026

Donderdagavond 16 april 2026 werd in bibliotheek Terneuzen het Zeeuws-Vlaams dictee der Nederlandse taal gehouden.

Wat deze editie speciaal maakte was het feit dat het schrijversstokje overgenomen is door Herman Killens, oud winnaar van het Zeeuws-Vlaams dictee der Nederlandse taal. Herman toonde zich een waardig opvolger van Marc de Smit. En de lat lag hoog. Marc geniet internationale bekendheid in het Nederlands taalgebied als dé dicteegoeroe. Wegens gezondheidsredenen zag Marc zich genoodzaakt te stoppen. Het dictee getiteld Marc achterna, bevatte woorden als cumulonimbus, steenkolenengels, scudraket en easy peasy.

De uitslag

De 35 enthousiaste deelnemers konden kiezen in welke categorie ze inschreven, specialisten, liefhebbers of nieuwelingen. Nettie de Jonge las het dictee voor. De deelnemers vulden de voor hun categorie van toepassing zijnde ontbrekende woorden in. In de categorie nieuwelingen kwam Femke van de Wiele (15 fout) als winnaar uit de bus, bij de liefhebbers was dit Kevin Willems (2 fout) en in de categorie specialisten tenslotte won Rien Wisse (13 fout).
Lees het fraaie verslag van deelnemer Frank Denys op dictees.nl.

Foto winnaars door Herman Killens

Dicteebundel

Sinds 2006 brengt het Zeeuws-Vlaams Dictee der Nederlandse Taal taalliefhebbers samen. Nu Marc door ziekte niet langer in staat is nieuwe dictees te schrijven, zijn alle door Marc de Smit geschreven dictees als eerbetoon gebundeld in één uitgave, met volledige teksten, invulversies en mooie woorden van betrokkenen. Een must voor elke liefhebber.

De bundel is te koop in bibliotheek Terneuzen en te bestellen via onderstaande knop.

Bestel de dicteebundel