Taalheld 2025

Gepubliceerd op: 25 juni 2025 15:05

Jako is taalheld 2025

Jako Herrebout uit Terneuzen is landelijke taalheld 2025! Die prijs reikte Stichting Lezen en Schrijven dit jaar voor de tiende keer uit. De prijs is voor volwassenen die alsnog beter leren lezen, schrijven en/of rekenen.

De uitreiking vond 24 juni plaats in Delft. Jako ontving de prijs uit handen van Prinses Laurentien. Zij is oprichter van Stichting Lezen en Schrijven. Jako Herrebout uit Terneuzen start het gesprek over laaggeletterdheid onder volwassenen door zijn eigen verhaal te delen.

"Vroeger schaamde ik me, maar door de lessen heb ik meer zelfvertrouwen gekregen. Ik help nu ook anderen. Dat vind ik het allerbelangrijkst. Tegen anderen zeg ik: ‘Schaam je niet. Het is moeilijk om hulp te vragen. Maar het werkt écht’.” - Jako

Taalhelden

Taalhelden zijn mensen die hard werken aan het verbeteren van hun eigen basisvaardigheden. Het is iemand die heel hard bezig is om beter te leren lezen, schrijven, rekenen of om te gaan met de digitale wereld van vandaag. Een Taalheld is inspirerend, een aanpakker, verbindend en actief.

©foto Stichting Lezen en Schrijven

Een verslag van de uitreiking