Nationale Voorleesdagen digitaal

Kijk en luister digitaal naar een prentenboek. Iedere woensdagochtend (m.u.v. schoolvakanties) is er een voorleessessie, live vanuit bieb Terneuzen.
Schuif gezellig aan bij het voorlezen, we lezen telkens een ander, boeiend prentenboek voor, soms met behulp van het vertelkastje.
Woensdag 14 april van 10:00 tot 10:30 uur wordt er voorgelezen uit Moppereend van Joyce Dunbar, Petr Horáček.
Eend is erg mopperig want de vijver is opgedroogd en ze heeft niemand om mee te spelen. Boven haar hoofd verschijnt een klein grijs wolkje. Ze ontmoet allerlei dieren, maar die spelen spelletjes waar zij als eend niet aan wil deelnemen. Het wolkje boven haar hoofd wordt groter en groter, tot het ‘megantisch’ groot is. En dan wordt de grijze wolk blauw, paars en geel en uiteindelijk zwart, en barst er opeens een enorme regenbui los. Alle dieren spelen in de regen en na de regen komt de regenboog in al haar kleuren.
Voorlezen is leuk, ook digitaal!
Praktische informatie
- De sessies zijn bedoeld voor kinderen van ca. 3 t/m 6 jaar en hun (groot)ouders
- De activiteit wordt op woensdagmorgen 31 maart, 7, 14 en 21 april gehouden, aanvang 10:00 uur
- Entree is gratis, wel vooraf even aanmelden, via onderstaande knop.
- Je ontvangt daags voor aanvang de link en toegangscode om mee te doen aan jouw voorleessessie
Voorleestips voor thuis

Bij het prentenboek van het jaar Coco kan het! horen voorleestips. Deze zijn beschikbaar in het Nederlands, Engels, Frans, Pools, Arabisch en Turks.
Ook zijn er mini-edities verschenen in het Arabisch, Pools en Turks. Scholen kunnen deze via hun leesconsulent aanvragen. Ouders kunnen, als de bibliotheken weer open mogen, deze mini-edities gratis ophalen in de vestigingen.
Voorleestips in het Nederlands | Voorleestips in het Turks | Voorleestips in het Pools |
---|---|---|
Voorleestips in het Engels | Voorleestips in het Frans | Voorleestips in het Arabisch |
Knutselen met Coco

Op de knutselpagina van Loes Riphagen staan leuke ideeën om zelf of met je klas te maken. Je kunt hier een knutselplaat en kleurplaat downloaden.
Naar kleuren en knutselen met Coco
Prentenboeken Top 10
-
Coco kan het!
Loes Riphagen
-
Eén voor jou, twee voor mij
Jörg Mühle
-
Wat rijmt er op stoep...?
Harmen van Straaten
-
Naar de wolven
Anna Woltz
-
Petra
Marianna Coppo
-
Kom je mee?
Grootzus (Rotterdam), Sjoerd Kuyper
-
Op weg
Leo Timmers
-
De jongen en de walvis
Linde Faas
-
Dit is Uil
Jacqui Lee, Libby Walden
-
Mijn handen dansen
Ingrid Godon, Riet Wille
Coco in de digitale voorleestas

Bekijk het prentenboek van het jaar 2021 Coco kan het! in de Digitale Voorleestas. In het filmpje leest schrijfster Loes Riphagen haar boek voor. In het bijbehorende document staan een aantal doe- en praatopdrachten.
'Coco kan het!’ Podcast

Voorlezen is altijd een fijn relaxmomentje én belangrijk voor de taalontwikkeling. En met de Coco kan het! Podcast wordt
voorgelezen worden nóg leuker!
Kindertheatermaker Tijl Damen brengt in deze podcast het verhaal van Coco die niet durft te vliegen, tot leven.